Novinky

Metropol zve na podzimní cyklus Klub náročného diváka

05.06.2019

Metropol zve na podzimní cyklus Klub náročného diváka

Rozšíření kulturní nabídky města o okruh komorních, nekomerčních programů určených náročnějším divákům a mládeži z řad vysokoškolských studentů. Takový je cíl Klubu náročného diváka, tedy přehlídky komorních divadel, kterou organizuje Metropol České Budějovice. Ve čtvrtek 20. června bude zahájen předprodej vstupenek – na každé představení zvlášť (kromě titulu Tolik hlav, který ještě nemá definitivně potvrzený termín).

Že je i o menší divadla zájem, potvrdilo 21. května představení Crawate Klub. Komedie o dvou architektech, v níž excelují herci Martin Pechlát a Miroslav Etzler, měla u diváků skvělou odezvu. A na co se můžeme těšit dál?

20. října je na programu Žena, která uvařila svého manžela (D. Isitt) z produkce UA Pierot Praha. Žárlivost, zrada, nevěra, klam, ponížení… Černá komedie v režii Petra Kracíka je exkurzí do světa, který příliš vtipný není. Jenomže jak název napovídá – v tomto případě se ukáže nový význam rčení, že láska prochází žaludkem. Hrají: Nela Boudová, Ilona Svobodová a Otmar Brancuzský.

O týden později (27. října – termín bude ale ještě definitivně upřesněn) přijde na řadu hra Kamila Střihavky Tolik hlav. Známý rockový zpěvák debutuje jako autor i režisér hořké komedie o zradě a přátelství, odvážných snech a lásce k bigbeatu na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let v Československu. Příběh dvou kamarádů (Jan Dolanský a Jan Zadražil), kteří si žijí své sny, poslouchají skvělou hudbu a chtějí vycestovat ven. Jejich život je sice takový, jaký je, ale přesto nepropadají skepsi. „Rád dávám přivonět k této době nejen současné mladé generaci očima jejich vrstevníků, ale i všem, kteří mají ta léta ještě v paměti,“ říká Kamil Střihavka. Kromě zmíněných hrají Zdena Hadrbolcová a Kristýna Leichtová.

19. listopadu dorazí do Metropolu Miroslav Vladyka a Radek Holub, kteří předvedou slavnou inscenaci M. Jones Plný kapsy šutrů v režii Jany Kališové z produkce Divadla Kalich. Vypráví příběh dvou obyčejných chlapíků, jež se stanou komparzisty amerického velkofilmu. Co s nimi udělá svět slávy a peněz? Každý z těchto dvou skvělých herců představuje několik postav tohoto hořce humorného příběhu.

Poslední hra z přehlídky komorních divadel se odehraje 26. listopadu. Moje malá úchylka je nový titul pražského A studia Rubín, napsal ho Tomáš Dianiška. Režie Adély Laštovkové Stodolové podržela klišé rámec salonních detektivek a připravila divákům slušnou porci parodie, černého humoru i znepokojivých překvapení. Zkrátka Agatha Christie po rubínovsku. Hrají: Jan Cina, Hana Vagnerová (Berenika Kohoutová), Andrej Polák a Petr Vančura.

 

Místem dění bude vždy Malá scéna a začátky představení se uskuteční vždy od 19 hodin.

 

Projekt mohl vzniknout díky finanční dotaci Statutárního města České Budějovice.

 

vstupenky online

Stáhněte si naší
mobilní aplikaci

app store
google play

Připravujeme

Mediální ples
Myslivecký bál

NAŠI PARTNEŘI

Revispol
Greco
Deník
Český rozhals
Budějcká drbna
Jihočeský kalendář
Arpida
Kooperativa
Kiss
Beat
Country radio