Novinky

Nezmaři zvou na návštěvu také na jaře 2020

13.01.2020

Nezmaři zvou na návštěvu také na jaře 2020

 

Jarní cyklus Na návštěvě u Nezmarů přinese nový vítr, zajímavá spojení i hudební stálice. Na tento hudební koktejl se můžete těšit již od února na Malé scéně Metropolu. Předprodej abonentek v ceně 1.200,- Kč začíná 12. prosince, vstupenky na jednotlivé koncerty budou v předprodeji vždy měsíc před koncertem.

19.2. Nezmaři

Jarní část cyklu nemůže odstartovat nikdo jiný, než oblíbení a nestárnoucí Nezmaři. Folková stálice charakteristická vícehlasým vokálem za doprovodu akustických nástrojů, jejíž repertoár tvoří vlastní písně i světová klasika. Jsou nezmary i v pravém slova smyslu, jelikož každoročně odehrají ke stovce koncertů. V současné době jezdí s programem, ve kterém zazní písně od historie až po současnost.

26.3. Malina Brothers      

Bratři Malinové jsou muzikanti každým coulem. Luboš (banjo), Pavel (kytara) a Josef (housle) spojili své síly a nástroje a vytvořili vlastní kapelu doplněnou o Pavla Peroutka ze Spirituál kvintet (kontrabas). Jejich repertoár tvoří písně, na kterých vyrůstaly např. Krise Kristoffersona, které přetextoval Mirek „Skunk“ Jaroš a později je na své desky nazpíval Wabi Daněk. V repertoáru je také znát vliv bluegrassu a irské hudby. V současné době kapelu doprovází zpěvačka Kateřina García, která je považovaná za jednu z nejvýraznějších osobností irského zpěvu u nás.

21.4. Radim Zenkl, Slávek Janoušek, Luboš Vondrák   

Oblíbený písničkář Slávek Janoušek zahraje na Malé scéně společně s kytaristou Lubošem Vondrákem a mandolínovým šampionem Radimem Zenklem. S. Janoušek je přední písničkář známý folkovému publiku již z 80. let. Při studiu na vysoké škole vytvořil dvojici s L. Vondrákem, s nímž vyhrál díky „divadelnímu folku“, který si publikum okamžitě oblíbilo i interpretační Portu. S nimi se v posledních letech spojil Radim Zenkl, jenž se během let prožitých v USA vypracoval na předního světového hráče na mandolínu, který vyniká specifickým stylem hry mimo jiné s prvky bluegrassu a folku.

20.5. Hlasoplet      

Nováčkem v „nezmarovské rodině“ se stane na jaře vokální kvinteto Hlasoplet. Na počátku se sešlo pět mladých mužů na půdě Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni.  Díky hudebnímu vtipu, pestrosti, preciznosti a hlavně obrovské radosti z vystoupení si brzy získaly srdce posluchačů. V jejich repertoáru najdete spirituály, jazzové kousky, české a světové populární písně v osobitých úpravách, ale i vlastní tvorbu. Nezaměnitelný zvuk Hlasopletu vychází z geniálních aranží v kombinaci se skvělými zpěváky doplněný vtipem, který neformálně provází každý koncert. To vše je zárukou skvělé zábavy.

17.6. Pavlína Jíšová a Bababand 

Pavlína Jíšová je stálicí jihočeské folkové scény. Její hlas je možné slyšet na více než sedmdesáti albech české produkce. Mnoho let také věnovala prezentaci české folkové hudby v Českém rozhlase ČB. Své písně, texty a hudbu představí v červnu v recitálu spolu s Bababandem, který tvoří Romana Tomášková, působící ve skupině Přelet MS a Petra „Šany“ Šanclová známá spoluprácí s Vlastou Redlem či Jaroslavem Samsomen Lenkem.

vstupenky online

Stáhněte si naší
mobilní aplikaci

app store
google play

Připravujeme

Přesunuté a zrušené akce
Zdeněk Izer

NAŠI PARTNEŘI

Revispol
Greco
Deník
Český rozhals
Budějcká drbna
Jihočeský kalendář
Arpida
Kooperativa
Kiss
Beat
Country radio