Novinky

Permanentní vstupenka na jarní cyklus folkových koncertů

02.01.2017

Permanentní vstupenka na jarní cyklus folkových koncertů

Fanoušci folku se mohou těšit na jarní pokračování folkového cyklu Na návštěvě u Nezmarů. Malá scéna Metropolu přivítá hned několik legend, které se do historie žánru zapsaly velkým písmem!

Pavel Dobeš a Tomáš Kotrba (9. února 2017)

Pavel Dobeš začínal v 60. letech s bigbeatem, ale nakonec svou lásku nalezl ve folku. Postupně se vypracoval v jednoho z nejosobitějších písničkářů v Čechách. Jeden z vrcholů zažil v 80. letech, kdy intenzivně koncertoval, objevoval se v divadle Semafor a vystupoval také v rozhlase či televizi. Ani v dnešní době ale neztrácí dech, o čemž se můžete přesvědčit i na Malé scéně Metropolu, kde ho doprovodí kytarista Tomáš Kotrba.

Nezmaři (23. března 2017)

V březnu přijde na řadu legendární kapela, podle které se celý cyklus jmenuje - Nezmaři. Folková stálice, která je charakteristická vícehlasým vokálem s doprovodem akustických nástrojů, hraje převážně své skladby, ale v repertoáru má i několik světových klasik. Nezmaři jsou stále nesmírně aktivní - ročně odehrají zhruba stovku koncertů. Nezmaři, to je klasika, která už od konce 70. let dělá posluchačům radost!

AG Flek (25. dubna 2017)

Další folková legenda zavítá do Českých Budějovic o měsíc později. Také AG Flek hraje od druhé poloviny 70. let. Už tehdy fascinoval charismatickým zpěvem Blanky Táborské. Ta sice později z kapely odešla, ale od roku 1996 je opět zpátky. Kapela má na kontě několik úspěšných nahrávek a samozřejmě také nepočitatelně koncertů. Je to jedna z nejrespektovanějších a nejoblíbenějších kapel české folkové scény.

Standa Kahuda, Přelet M. S. (24. května 2017)

„Před mnoha a mnoha lety jsme spolu chodily do školy, pak za klukama a dnes, kdy už jsme skoro dospělé, se konečně můžeme scházet i na alkoholových dýcháncích. Při jedné z mnoha závažných popůlnočních debat jsme se rozhodly stát móóóóc slavnými. Ten únorový večer roku 2005 vznikl Přelet M. S. A pohádky je začátek...“ Těmito slovy popisují samy sebe muzikantky ze skupiny Přelet M. S. Jejich koncerty jsou milé, uvolněné a až nakažlivé pozitivní atmosférou. Na stejně pohodovou strunu hraje i písničkář Standa Kahuda! Zkrátka úžasná kombinace, která posluchače potěší před začátkem léta.

Miki Ryvola a přátelé (21. června)

Cyklus koncertů zakončí 21. června další folková ikona. Miki Ryvola, to je jméno spojené s takovými fláky, jako jsou například Bedna vod whiskey nebo Mrtvej vlak. Společně se svým bratrem Wabim se tučným písmem zapsal do historie trampské písně. Na Malé scéně se představí se svými přáteli!

Předprodej abonentek na celý cyklus byl zahájen 14. prosince. Cena je 1.100 Kč. Samozřejmě bude možné zakoupit vstupenky i na jednotlivá vystoupení. K dispozici budou vždy měsíc před samotným koncertem.

 

vstupenky online

Stáhněte si naší
mobilní aplikaci

app store
google play

Připravujeme

David Koller
Mediální ples

NAŠI PARTNEŘI

Revispol
Greco
Deník
Český rozhals
Budějcká drbna
Jihočeský kalendář
Arpida
Kooperativa