PETR NEKORANEC

(Hudební pořad)

4.3.2019PETR NEKORANEC

Divadelní sál v 19.30 hod.

První jihočeské představení jedné z nejvýraznějších postav nastupující pěvecké generace v České republice. Své renomé si získává i v cizině, v letech 2016 – 18 byl jako historicky první Čech frekventantem Lindemannova programu v newyorské Metropolitní opeře, kam přešel po dvouletém působení v Bavorské státní opeře v Mnichově, kde vytvořil řadu rolí včetně titulních rolí v Rossiniho opeře Hrabě Ory a v Brittenově opeře Albert Herring. Za roli Alberta Herringa mu byla 28. 11. 2016 v Mnichově udělena Bavorská umělecká cena. V lednu 2018 převzal další prestižní cenu, tentokrát cenu Classic Prague Awards v kategorii Talent roku 2017. V současnosti  nastupuje jako sólista Stuttgartské opery, kde mezi jeho uměleckými závazky v sezóně 2018/2019 figurují tři velké role:  Rossiniho Almaviva (Lazebník sevillský) a Ramiro (Popelka) a Donizettiho Ernesto (Don Pasquale).

Tenorista Petr Nekoranec je laureátem řady prestižních evropských soutěží. V lednu 2017 se stal absolutním vítězem jedné z nejslavnějších pěveckých soutěží, Mezinárodní soutěže Francesca Viñase, konané v Gran Teatre del Liceu v Barceloně, kde obdržel rovněž Cenu Plácida Dominga. V srpnu 2015 se probojoval do semifinále významné Mezinárodní pěvecké soutěže královny Sonji v Oslu. V červenci 2014 se stal ve Vídni vítězem 1. ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže nesoucí jméno slavné bulharsko-rakouské sopranistky Ljuby Welitsch a v září 2014 obsadil druhé místo v jedné z nejnáročnějších světových pěveckých soutěží, Concours International de Chant ve francouzském městě Toulouse. Z domácích soutěží uveďme Mezinárodní pěveckou soutěž Antonína Dvořáka v Karlových Varech, na níž v roce 2013 obdržel druhou cenu v kategorii Junior a celou řadu dalších cen včetně ceny Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. V současné době spolupracuje s  italským operním tenoristou a pedagogem Antoniem Carangelem a americkou sopranistkou Dianou Soviero.

V Českých Budějovicích se představí za doprovodu souboru Barocco sempre giovane, složený ze špičkových mladých českých profesionálních hudebníků. Soubor založený v roce 2004 se původně specializoval na interpretaci skladeb vrcholného baroka (odtud název souboru), dnes však jeho repertoár obsahuje skladby všech slohových období, včetně hudby 21. století. Dnes je zván i na významné zahraniční hudební festivaly. Koncert Petra Nekorance doplní i nadějná mladá sopranistka Kristýna Kůstková, absolventka klasického zpěvu na Pardubické konzervatoři pod vedením Jarmily Chaloupkové, kde rovněž studoval i samotný Nekoranec. Laureátka mnoha soutěží nyní hostuje v Moravském divadle Olomouc a pravidelně vystupuje s Pardubickou filharmonii, souborem Barocco sempre giovane a Václavem Hudečkem. Rovněž spolupracuje  s  italským operním tenoristou a pedagogem Antoniem Carangelem. Jako studentka HAMU byla v letošním roce přijata do magisterského programu na Mannes School of Music v New Yorku.

 

Petra Nekorance exkluzivně zastupuje Nachtigall Artists Management.

 

Výtah z programu:

Jose Maria Cano: Te quiero morena,

Léo Delibes : Les filles du Cadix,

Georg Fridrich Händel: Verdi Prati,

Georg Fridrich Händel: Ariodante - Dite spera e son contento,

Johann Sebastian Bach: Doposuit potentes,

Johann Sebastian Bach: Bist du bei mir,

Claudio Monteverdi: Pur ti Miro,

Giachino Rossini: Se il mio nome,

Giachino Rossini: Una voce poco fa,

Karoly Goldmark: Magische Tön,

Gaetano Donizetti: Don Pasquale,

Gaetano Donizetti: Don Pasquale,

 

Předprodej vstupenek v Metropolu od 10. prosince

Předprodej v Agentuře TRDLA s.r.o. od 7. prosince

Cena vstupenek je 790 Kč a 680 Kč.


     

 

chci vstupenku

vstupenky online

Stáhněte si naší
mobilní aplikaci

app store
google play

Připravujeme

Shylock
Vandráci

NAŠI PARTNEŘI

Revispol
Greco
Deník
Český rozhals
Budějcká drbna
Jihočeský kalendář
Arpida
Kooperativa