Dagmar Pecková a Musica Bohemica

(Hudební pořad)

2.12.2018Dagmar Pecková a Musica Bohemica

Divadelní sál v 19.30 hod.

Koncertní pásmo nejkrásnějších známých vánočních koled a adventních písní staré Evropy v podání Dagmar Peckové a  souborů Musica Bohemica.  Program koncertu je oslavou Vánoc ve stylových úpravách vánočních písní Jaroslava Krčka vycházející ze stejnojmenného alba „Zrození“ právě vydané u Supraphonu. V první části koncertu zazní vánoční duchovní písně z českých barokních kancionálů, poté Vás provedeme starou Evropou a jejími písněmi a v závěru večera si budete moci i společně zazpívat české a moravské vánoční koledy.

Mezzosopranistka Dagmar Pecková je mezinárodně uznávanou sólistkou, působí řadu let v Drážďanech a Berlíně. Prezentovala se i na řadě světových operních scén. Opakovaně spolupracovala s prestižními orchestry ve světě i doma, např: s Českou Filharmonii nebo Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK a dalšími. V roce 2017 se také veřejnosti představila v pražské Lucerně v projektu „Wanted“, kabaretním revui s písněmi Kurta Weila, kde byla navíc nejen hlavní představitelkou, avšak i autorkou námětu a spoluautorkou scénáře.

Jaroslav Krček, rodák z Českých Budějovic, je dlouhá léta uznáván a znám jako vedoucí a dirigent souboru Musica Bohemica, Od svého založení v roce 1975 se soustřeďuje na skladatelskou i interpretační zpracování lidových a anonymních předloh ve svých kompozicích. Ve vážné hudbě vytváří skladby od odvážných experimentů až po velká díla. Lze sem počítat tvorbu operní, oratorní, baletní, symfonickou a nespočet komorních skladeb.

 

Vstupenky v předprodeji od 3. září. K dispozici též v Agentura TRDLA s.r.o.

Cena vstupenek je 840 Kč a 725 Kč.


 

 

chci vstupenku

vstupenky online

Stáhněte si naší
mobilní aplikaci

app store
google play

Připravujeme

Žalman - 50 let na scéně
David Koller

NAŠI PARTNEŘI

Revispol
Greco
Deník
Český rozhals
Budějcká drbna
Jihočeský kalendář
Arpida
Kooperativa